fbpx

איך לומר את מה שאני רוצה מבלי לפגוע?!

מכירים את זה שפגשתם אדם במכוון או שבאקראי, זה יכול להיות מכר או ידיד שלכם, או אפי' מישהו זר שהתעניין בשלומכם.

מה שאנו מחליטים בראש עם עצמנו הרבה פעמים, אנו נתקלים בקושי לבצע אותו כשאנו מגיעים לסיטואציה עצמה.

דוגמה; עדי קיבלה החלטה כי המקום שהיא עובדת בו כבר תקופה ארוכה, לא מעריכים את עבודתה, עובדת מצוין וקוצרת פירות מעולים במקום העבודה.

מחשבה; 

מגיע לי העלאה במשכורת

החלטה;

אני מחר הולכת לשבת עם הבוס ולבקש את הדרישות שלי.

פעולה;——– אין!

מגיעה לעבודה למחרת ומרגישה קונפליקט, צד אחד אומר לה, קדימה תגשי למשרד של הבוס, צד שני אומר לה, לא! אבל "הוא לא יקבל את מה שאת אומרת.." "הוא עלול לצעוק עליך", "הוא קמצן"

מה עושים?

אז ככה; ההבנה וההכרה במודעות של מי אני שווה, ומה אני תורמת למקום העבודה וכל הדברים יחד צריכים לבוא על הכתב. תכתבו הכל על דף, סדרו לעצמכם מה אתם הולכים לומר לבוס, אלו התנגדויות עלולות לעלות באוויר ותנו להם פתרון.

חשוב לציין כי המקום והשורש של חוסר האסרטיוביות בדר"כ יפגוש את האנשים בכל סיטואציה ושורשה נמצא בחוסר הביטחון של האדם בעצמו. ובעיקר? בפחד לאבד את הדבר הקיים.

שהפחד הזה לרוב אינו אלא בועה שכשפועלים למרות הפחד מגלים עד כמה שזה לא היה נכון לעשות.

לכן בהמשך להמלצתי הנ"ל, תטפחו את הביטחון שלכם עם עט ודף, רשמו את כל הדברים שאתם הכי טובים בהם, תפנימו כי אנשים אוהבים אסרטיביות, זה מצביע על בטחון ועוצמה, אנשים אוהבים שתאמרו להם לרוב את מה שאתם מרגישים, תגידו לעצמכם כמה קשה וחבל ומה תפסידו בהמשך החיים במידה ותישארו במצב שלכם.

המלצה נוספת תלמדו על התקשורת שלכם ותרכשו ארגז כלים איך להשפיע על אנשים.

ובנימה אישית אני מרשה לכם לקחת ריזיקה ולפעול לפי ההחלטה שלכם גם בעד להפסיד מקום עבודה.

ממקרים שאני נפגש אני מזהה כי לרוב אנשים נשארו במקומות עבודה רק כדי להשאר באזור הנוחות על חשבון משרות אחרות הרבה יותר יעילות עבורם.

צאו מאזור הנוחות

גם בזה הדמיון מודרך + מדיטציות + שליטה ברוגע ובשלווה יעזרו לך להתקדם.

אנו מטבענו יצורים חברתיים, תחושות של שייכות ואהבה הן כמו דשן לנפש שלנו, והמחשבה על דחייה חברתית יכולה לשתק אותנו, על כך שנהיה בודדים, אנשים עושים הכל רק להיות עסוקים, ולא להיות בשעמום, כולנו יודעים עד כמה השעמום הזה גרוע, ולאלו מקומות הוא מוביל אותנו, אין ספק כי גם זה צריך להיות במינון כי התעסוקה היא בריחה ממקום של ביקורת ופגישה עם האני שלנו.
במקום הקושי שם נמצאת ההצלחה – זה מצוי בהרבה מן המקומות, מובא גם בספרי החסידות, שאם אדם רוצה לדעת היכן הוא יכול להצליח, יבדוק איפה הקושי נמצא? כמובן שזה מאוד כוללני אבל יש הכלי להבחין בכך.
כמה אני עצמאי שאל את עצמו שימי מתאמן יקר שלי, האם כשאני מתקשה לעשות משהו מבלי להיוועץ באשתי או בחברי הטוב דודו שהיה איש עסקים מצליח, ואיש משפחה איכותי. זה עצמאי? האם אני עצמאי בכך שאני אומר ומחליט לעצמי מה לעשות ואיך אבל עם תחושת פחד נוראית שמקוננת בי בכל קבלת החלטה, ואף משתקת אותי לפעמים. אני מרגיש כי ההצלחה מחכה לי כל הזמן בפינה וכשאני מתקרב אליה היא בורחת צעד אחד נוסף קדימה, ממש כמו שמלמדים תינוק ללכת, מתרחקים מהיעד הראשון ומייצרים יעד נוסף, ידעתם אגב מה גורם לאנשים שיש להם המון ועדיין לא להרגיש מסופקים?
הם מיסוד האש, שורפים הכל ומהר, רודפים פעם אחר פעם אחרי ריגוש נוסף, ממצים את הדברים שזכו בהם במהרה, אז אנו צריכים ללמוד מהם ולבצע את הפעולות האלו לכיוון הציפייה, ולכיוון העצמאות
כשאנו מדברים על עצמאות זה אומר להיות חופשי במרחב האישי שלי, חופשי זה מאושר ומסופק ללא תלות באחרים, להיות עצמאי זה להרגיש כי אני הכי טוב בעולם ומה שיש לי זה הכי מושלם וכל מה שיגיע אליי מכאן ולהבא זה בונוס!
כמה פעמים בחיי שמעת לא! לא מקבל אותך! 'אתה לא יכול להכנס!' 'סיימנו רישום'! וכד'..
זה מציק לך? –כן! אז תתחיל לעבוד על עצמאות ולצאת לחופש אמיתי של ידיעה כי היעד לפעמים מתרחק מאיתנו לא כי הוא לא מגיע לנו, אלא כדי להרים לנו את הסטנדרטים שלנו. אז בסוף זה לטובתנו
לדבר על כמה פעמים בחיים שלך שמעת מאנשים לא!
כן אני רוצה שתסתכל על זה במבט שכל לא שאתה מקבל, זה להעלות סטנדרטים.
תרשום זאת בטבלה טבלת ההשראה. ולבסוף כאשר תצליח ציין לעצמך איך השגת את המטרות שלך בזכות כל הלא שקיבלת!

כן. אני רוצה לאתחל את חיי!

הרשמו לטיפ היומי בוואטסאפ

תכנים ותרגילים מעשיים לשיפור המוטיבציה, זוגיות, יצירת כסף, חינוך, אהבה, מתאים לאוכלוסיית ה-5% שרוצים להתפתח.
הצטרפו לרבים שכבר שינו את חייהם.

מלאו פרטים לטיפ היומי

Call Now Button
שלום
איך אפשר לעזור לך?