fbpx

קטלוג ספרים    2020-2021

פרויקט מיוחד מסוגו הוקם במכללה בשנת 2014 ומתפתח עם השנים  לספרייה הרשמית של המכללה ביחד עם אנשים והמון השקעה רבה מתוך מחשבה על כלל הסטודנטים שלנו אשר רוצים ללמוד ולהתפתח כל הזמן ואף להעמיק יותר בתחומים בהם רוצים להתמחות בתקופת הלימודים ולשאחריה, פרויקט זה עומד לרשות הסטודנטים בלבד ובהמשך יפתח אף לציבור הרחב, על כן ברכתינו שתצליחו להפיק את המירב מפרויקט זה.

שימו לב! כי אנו משתדלים לעדכן את הקטלוג באתר מעת לעת וכי יתכנו מקרים בהם לא נוכל להשלים את הספרים שהזמנתם.

(אנו מעלים את הספרים בהדרגתיות לאתר אנא התאזרו בסבלנות)

הצטרפות למנוי

שדה חדשה

5 + 14 =

סטודנטים/ בוגרים אחר סטודנטים במסלול פרימיום
מנוי שנתי 150 ש"ח 220 ש"ח חינם
מנוי חצי שנתי 90 ש"ח 120 ש"ח חינם

סודות ההצלחה – ספר זה עוסק בפסיכולוגיה החברתית האנושית בכלל ובתקשורת הבין-אישית בפרט. נכללו בו מחקרים רבים הנוגעים לנפש האדם ולתקשורת הבין-אישית, השופכים אור על פעולות הנפש הקטנות ביותר שמשפיעות יום-יום על כולנו.
עולמנו מורכב מסוגים רבים ושונים של בני אדם, ולכל אחד יש אופי וסגנון ייחודי משלו. ספר זה מביא את הקוראים לעולם הנפש של בני האדם ומקנה כלים פרקטיים ואסטרטגיות לשיפור התקשורת הבין-אישית – להבנת הזולת ולביטוי נכון של כוונותיכם כדי שתוכלו להגיע להצלחה בחיים האישיים, בזוגיות, במשפחה, בחינוך, בעבודה ובכלל.

"תחום נפש האדם הוא תחום מיוחד ומרגש בעיניי. במהלך השנים שבהן אני עוסק בתחום צברתי ניסיון רב וטיפלתי מדי יום ביומו בקליניקה שלי באנשים רבים הסובלים ממגוון רחב של בעיות בתקשורת. גיליתי כי אנשים רבים מאוד חווים קשיים בתקשורת – יש שמתקשים להביע את עצמם, יש שחשים שלא בנוח במצבים חברתיים מסוימים, יש שמתקשים לפתוח בשיחה ויש שאינם יודעים כיצד לסיימה. קשיי תקשורת נמנים עם הבעיות הגדולות ביותר שיש לאנשים בחיי היום-יום. אך נוסף על יצירת בעיות בחיים, קשיים אלה הם מחסום רוחני. ולמעשה, המפתח למחסום הרוחני הזה הוא שיפור היכולת לתקשר. אין לי ספק שלימוד רזי התקשורת הבין-אישית יפתור את רוב הבעיות והאתגרים שבני האדם מתמודדים איתם ויש ביכולתו לשפר את איכות חייהם מקצה לקצה."

מחבר: ינון איבגי    שנת הוצאה: 2018

כשהפחד לא משחק – בספר זה ימצא מענה כל מי שנפשו חפצה להגביר את האומץ על הפחד, לשלוט בכל תרחיש ופנייה, בלא הבדל דת, לאום, צבע עור, מגדר או אמונה.

הפחד ואהבה אלו שני המנועים הגדולים בחיים – הם יכולים להניע אותנו אחורה כל הזמן ולכיוון הלא נכון, ומאידך הם יכולים להניע אותנו למקום הכי גבוה שאליו נרצה להגיע בחיים. ואני נותן לך את הבטחתי כי ביום שתדע לשלוט בפחדים שלך – אתה תנצח ותמריא לגבהים שלא ידעת שאתה מסוגל להגיע. איך אני יודע?

יום אחד החלטתי מתוך כאב, סקרנות, רצון לעזור לעצמי ובלבול, לצאת למסע מרתק, שדרך אגב,  לא הסתיים עד היום. יצאתי למסע חוצה גבולות של חקירות, שאלות ואינסוף לימודים של חקר הנפש. מזה עשור שנים שאני רודף בתשוקה אחר שאלת המיליון: "איך לשלוט על הפחד ולא להישלט על ידו?"
בספרי 'כשהפחד לא משחק', אני מתאר מעבר לסיפור האישי פרט אחר פרט את הנוסחה להצלחה, ומה היה קורה אם הפחד לא היה שולט בחיינו. בספר מתואר עוד כיצד להצליח ולייצר מוטיבציה להצלחה, ואני מבטיח לכם חיי אושר אחרי קריאה ולמידה בספר. כמובן רק במידה תיישמו את הכללים פנימה, תתחילו לעבוד על פיהם ותראו את שאתם מקבלים את החיים מחדש. ספר זה נותן לכם הצצה קטנה לחיי ופותח בפניכם עולם גדול של ביטחון ואומץ להיות אמיץ – זאת התשוקה הנפלאה בעולם.

אינני בא להבטיח לכם חיים ללא מכשולים ופחדים – אלא לתת לכם כלים שיקלו עליכם את ההתמודדות איתם ולהבטיח כי באמצעות יישומם תוכלו לשלוט בהם. אני מזמין אתכם להצטרף אלי למסע שמכונס בספר, שבמהלכו אקח אתכם צעד אחד צעד לחיים מלאי אומץ במקום פחד, החלטות במקום ספקות.

מחבר: ינון איבגי   שנת הוצאה:  2020

משפחתנו כוחנו – מדריך שימושי למערכת היחסים במשפחה היהודית . ספר זה מוביל את הקורא דרך כל מעגל חיי הבית היהודי, החל מנישואין דרך גידול ילדים וכלה בגיל הזקנה .בצורה חמה ומושכת, מתוארת הנוסחה עתיקהת היומין ,ששמרה על פריחתה ושגשוגה של המשפחה היהודית ,שעד היום לא נס ליחה.

מחבר: הרב ירמיהו ותהילה אברמוב  שנת הוצאה:  2004

ללוות ילד – מודעות, משמעות, טאהבה בחווית חינוך ילדיך.  בליל הטכניקות, התרגילים והדרכים המוצעים כיום בפני האם החרדה לגידול יילדיה בדרך הישר, יכולים לבלבל אפילו מחנך מנוסה.

בספרה החדש של הגב' יהודית שולם עובדת סוציאלית , מטפלת ומרצה בעלת שם בתחום החינוך. מחזירה המחברת את אור הזרקורים אל דמות המפתח בחינוך הבית – האם.

מחבר/ת: יהודית שולם  שנת הוצאה:  2004

לחיות את עצמנו – מדריך לכישורי חיים ולאינטליגנציה רגשית בעין יהודית, בספר זה תמצאו תשובות על שאלות מכל שטחי החיים שפחהף עבודה, חינוך, ועוד נושאים רבים מתחום הפסיכולוגיה, והחינוך הידועים . נידונים רבות בהעמקה ובהרחבה. הסופרת מלכה וגנר. היא פסיכולוגית בעלת תואר שני העוסקת שנים רבות בטיפול.

מחבר/ת: מלכה וגנר  שנת הוצאה:  2009

פשוט להיות כוכב מכירות – מאת ניר דובדבני פשוט למכור יותר. היום שבו השתנו חי  או מי גנב לי את הכסף, איך לא לחשוב מכירות מיליוני אנשי מכירות טועים לשחק או להישחק לעלות על המגרש להתאמן כדרך חיים ניקוי רעלים יש חבר מועדון עד העונג הבא האם אתם מוכנים לשבת בכלא להיות או לא להיות בסוף יצא לך כוכב הרימו עוגן איש המכירות תמיד צודק גחגיגת נצחונות ועוד פרקי עצות מעשיים 446 עמודים 

מחבר/ת: ניר דובדבני  שנת הוצאה:  2017

עידן החרדה שלי – עד לפני שלושים וחמש שנים הקטגוריה "חרדה" כלל לא היתה קיימת ברשימת מחלות הנפש. כיום החרדה היא השכיחה ביותר בין מחלות הנפש המאובחנות. סקוט סטוסל מנחה אותנו בתבונה רבה במחוזותיה של בעיה זו, המטרידה והנפוצה, אך לעתים קרובות בלתי מובנת.
ספר זה, המתבסס על מאבקו האישי והממושך של סטוסל בחרדה, מעניק לנו נקודת ראות אינטימית ומוסמכת גם יחד, ומתאר את המאמץ הנרחב שנעשה מאז שחר ההיסטוריה האנושית להבין את החרדה מנקודות ראות רפואית, תרבותית, פילוסופית וחווייתית.
החל בדיווחים הרפואיים הקדומים ביותר של גלנוס והיפוקרטס, סוקר סטוסל את תופעת החרדה לאורך מאות שנים – אצל רוברט ברטון במאה השבע-עשרה, סמואל ג'ונסון במאה השמונה-עשרה ואישים כצ'רלס דרווין, ויליאם ג'יימס וזיגמונד פרויד במאה התשע-עשרה ואילך, שניסו לגלות את מקורותיה וגורמיה.
בהמשך הוא מגיע כמובן עד למחקרים של מדעני מוח וגנטיקאים בני זמננו, ומספר על המאבק בחרדה של דמויות מוכרות ועל ייסורי החרדה שעוברים מדור לדור במשפחתו.
דיוקן החרדה שהוא מציג חושף לא רק את הגילויים המגוונים של התופעה ושל הסבל המתלווה אליה, אלא גם את הטיפולים השונים בפסיכותרפיה ובתרופות – ולפעמים באמצעים שונים ומשונים אחרים – שפותחו כדי להתגבר עליה.
סטוסל ממחיש את המחיר האנושי שגובה החרדה – את השפעתה המגבילה, את כוחה המשתק – ובה בעת הוא מנסה להתחקות אחר דרכים שיסייעו לסובלים ממנה להתמודד איתה ולשלוט בה.
עידן החרדה הוא ספר עתיר ידע ואמפתיה, עשיר בהומור ובהשראה, והוא מציג לקוראים שפע של מידע על הגורמים הביולוגיים, התרבותיים והסביבתיים שמחוללים את התופעה המכאיבה.
"הוא מעניק לסיפור האישי שלו עומק, תבונה וזווית ראייה שביכולתם להאיר את עיניהם של סובלים רבים מספור בשנים הבאות."
אליזבת גילברט, מחברת הספר "לאכול, להתפלל, לאהוב"
 "מרתק ומעניין לאין שיעור. סיפור מרשים ומלא אומץ, המתובל ברגעים מצחיקים ממש, שאי-אפשר להניחו מהיד."
בן מֶזריץ'
 

מחבר/ת: סקוט סטוסל  שנת הוצאה:  2015

חיים בריאים כהלכה – בחיים ישנם דברים רבים שאינם בשליטתך.
מוגש לך בזה קובץ הנהגות לשמירת הבריאות על פי התורה והרפואה המודרנית, אשר יעזור לך שבריאותך לא תהיה אחת מהם.

ספר מקיף ביותר המכיל מבט עמוק ואוצר של הדרכה ועצות לשמירת בריאות האדם באורה של תורתנו הקדושה, ובהתאמה לרפואה המודרנית בימינו.

חובת שמירת הבריאות על פי התורה, מותר ואסור במזון, עיכול נכון, חשיבות פינוי הפסולת מהגוף, נזקי השמנת יתר, חיים ללא סוכרת וללא יתר לחץ דם, העישון, הדרכה להורים, ועוד מגוון נושאים מרתקים.  

מחבר/ת: הרב יחזקאל אסחייק  שנת הוצאה:  2015

אימון מוחי לריפוי הפרעת קשב וריכוז –
תרגילי מוח ייעודיים, אימון הורה-ילד. מיונויות חשיבה מורחבת, בניית בטחון עצמי והערכה.  פתרונות למתבגרים עם הפרעות קשב וריכוז, פיתוח גמישות  ומהירות מוחית.
הספר " אימון מוחי לריפוי הפרעת קשב וריכוז" מלמד אותנו להיפטר מהצורך בתרופות, להשתלט על היפראקטיביות והתנהגויות אימפולסיביות, לפתח מיומנויות זיכרון, ריכוז וקבלת החלטות.
את הספר כתב ד"ר אמנון גימפל, פסיכיאטר ונוירולוג.
להיפטטר מהצורך בתרופות. להשתלט על היפראקטיביות. והתנהגות אימפולסיבית. לפתח מיומנויות זיכרון. ריכוז וקבלת החלטות.

מחבר/ת: ד"ר אמנון גימפל  שנת הוצאה:  2008

נפש האדם – להבין, לכבד, לאהוב.     
רבות מהמחלות הנפומות בימינו – הן מחלות בהן הגוף תוקף את עצמו, כמו במחלות הממאירות לסוגיהן או באלרגיות השונות וכמו בגוף – כך גם בנפש. הרבה מן הבעיות הנפשיות והרוחניות הקיימות כיום- נובעות מכך שהאדם תוקף את עצמו הוא לא מקבל את אישיותו נלחם גנד דברים בסיסיים באופיו ותוקף את נפשו במחשבות הרסניות. שגורמות לו לשנאה עצמית. לייאוש ולחוסר תקווה.

מחבר/ת: ד"ר מרים אדהן שנת הוצאה:  תשע"ד

על הורות יוצאת מן הכלל ל – ADD
– ספר זה הכתוב היטב  ופורץ גבולות, שהוא בבחינת קריאת חובה לכל המעוניין לעזור לילדים להיות במיטבם, יגרום  לכם להביט באופן שונה בילדי ADD ולראות את הכשרונות שלהם החבויים תכופות מאחורי ענני תסכול וכאב לב. במסגרת משימתם לשנות את דפוס הטיפול ב – ADD מציעים האלוול וג'נסן עצות מעשיות מאוד צעד אחר צעד כדי לעזור להורים לחצוב ולפתח את הזהב החבוי בכל ילד מפוזר"
המשימה הושלמה.

מחבר/ת: ד"ר אדווארד מ. האלוול  שנת הוצאה:  2010 (ישראל)

קורס הכשרת מטפלים – הגישה המאחדת NLP-ERE
בספר זה הושקעו מאמצים רבים בכדי לסייע לסטודנטים במכללת INON IVGI ובכלל לכל מי שלומד את הקורס של מטפלים רגשיים במגמת NLP או הגישה המאחדת NP-ERE בדגש על קליני. ספר זה עם כ – 300 עמודים מעניין ומרתק מאוד. עשוי לעזור מאוד למטפלים שכבר עוסקים בתחום ולכאלו שרק התחילו הוא בנוי בצורה שבה כל אחד יכול להבין ולתרגל במהלך הקורס יחד עם ספר זה. הוא עשוי לעזור לכם לסכם את החומר ולהנגיש אותו במידה טובה יותר. 

מחבר/ת: ינון איבגי  שנת הוצאה:  2020 (ישראל)

אבדן הילדות

ניל פוסטמן קושר את מושג הילדות עם המצאת הדפוס, התפוצה הנרחבת של הספרים, התפשטות ידיעת קרוא וכתוב, התפתחות ההשכלה, היווצרות מעמד ביניים מבוסס והקמת בתי הספר. הילדות אצל פוסטמן היא התקופה בה הילד לומד בבית הספר בעזרת ספרים. מאמצע המאה העשרים, משנת 1950 בערך בארצות הברית, בעיקר בהשפעת הטלוויזיה החופשית, התחרותית ומרובת הערוצים, נתונה הילדות בסכנה, עם ביטול המחסומים שהציבה החברה כדי להגן על הילדות, וכתוצאה מכך החשיפה של סודות המבוגרים.

הספר נכתב בשנת 1982 ולא דן בהשפעת המחשב האישי והאינטרנט על היעלמות או התקצרות הילדות. אלבין טופלר כתב אף הוא בספריו על התקצרות גיל הילדות, אבל ראה במחשבים ובמהפכת המידע הדיגיטלית את הסיבה העיקרית לכך. ניל פוסטמן, שהלך לעולמו בשנת 2003, כיהן כראש המחלקה לתרבות ולתקשורת באוניברסיטת ניו יורק ונודע בעולם בשל ספריו הביקורתיים על הסגידה בארצות הברית לטכנולוגיה ועל השפעתה השלילית של הטלוויזיה על התרבות והשיח הציבורי.

 

מחבר/ת: ניל פוסטמן  שנת הוצאה:  1982 (ניו-יורק)

תרפיה באומנות
ספר זה … תורם תרומה רבת ערך להפצת המידע על עבודת התרפיה באמנות … קריאה מרתקת."

Counselling Psychology Quarterly
"מספק מבוא וסקירה כללית לתחום שמן הראוי להרחיב בו את העניין וההבנה. הספר יתקבל בברכה בתחומי המקצועות הטיפוליים (ומן הראוי שיקראו אותו גם מנהלים ומנהלי כספים)."
Journal of the Institute of Health Education
"מעוצב ומאויר היטב … מן הראוי שיעורר עניין מיוחד אצל כל המעורבים במקצועות הטיפולים או העוסקים בהכשרת צוותים, ויכול לספק רעיונות מעוררים להכללת התרפיה באמנות בתכנון פרויקטים עתידיים."
Bulletin of the British Psychotherapy Association
"המבוא של מריאן ליבמן מספק דיווח ברור וקריא של רבים מהמושגים והרעיונות החשובים ביותר. זוהי פתיחה טובה למי שמתחילים להיכנס לתחום … כל התיאורים ברורים כשלעצמם, ויש קשר בין אחד לשני, וכך אנו מקבלים תמונה ברורה של הטווח והעומק של התרפיה באמנות. התוצאה היא "דוח התקדמות" מעודד ומדרבן המראה היכן אנחנו כמקצוע נמצאים … יש עושר ומגוון של חומר המצליח להציע פרספקטיבה על תרפיה באמנות ויש בו אחידות בלי קונפורמיזם."
Inscape
"המסר החשוב ביותר המועבר באוסף המצוין הזה הוא בהדגמת האופן שבו מטפלים באמנות הצליחו להרחיב את המיומנויות שלהם בשירות מגוון כה רחב של מצוקות אנושיות … הספר קורא לכל המטפלים באמנות להמשיך ולקחת על עצמם כל אתגר, ובה בעת הוא עשוי לעזור לאחרים לשקול את האפשרויות של טיפול באמנויות בתחומים שעד עכשיו הם לא חשבו עליהם."
British Journal of Psychiatry
מריאן ליבמן הוכשרה כמורה, עובדת סוציאלית ומטפלת באמנויות. היא עבדה בחינוך, תרפיה באמנות, עבודה סוציאלית ובמערכת המשפט הפלילי, והייתה מעורבת בגישור קהילתי, בית-ספרי ובין קורבנות לעבריינים. בשנים 1991 עד 1995 היא ניהלה את Mediation UK, ארגון גג לגישור בקהילה. כיום היא עובדת במשרה חלקית כמטפלת באמנות בצוות בריאות הנפש במרכז העיר בריסטול. יש לה עניין מיוחד בגישות של אמנות לקונפליקטים, ניהול סדנאות בנושא, והיא העורכת של Art Therapy with Offenders' mediation in Context ו- Art Approaches to Conflict, כולם בהוצאת ג'סיקה קינגסלי.

מחבר/ת: מריאן ליבמן  שנת הוצאה:  2014 (ישראל &ניו-יורק)

לקסיקון למונחי הפסיכולוגיה חלק א+ב

מונחי הפסיכולוגיה נדונו בפרקי זמן שונים, ובמהדורתם הראשונה ראו אור בשנים התשי”ב-התשי”ג בלשוננו יא-יח ובזיכרונות האקדמיה בשנת התשי”ט. מאז נתעשר מקצוע הפסיכולוגיה ונעשה מדע מן החשובים במדעי החברה וצבר מאות מונחים שלא נודעו בימי הדפסתו של המילון הראשון. כנגדם נמצאו מונחים שנתיישנו מן הבחינה המדעית ומן הבחינה הלשונית גם יחד. היה אפוא צורך לחבר מילון חדש שייכללו בו המונחים שבמילון הראשון – אם כמות שהם, אם בשינוי צורה – ועליהם תוספת נכבדה של מאות מונחים, שבלעדיהם לא יסכון מילון פסיכולוגיה בימינו.

הוועדה החדשה שהוקמה לצורך חידוש המילון דנה במונחים שנים לא-מעטות, וחלק מחבריה לא זכו לראות את פרי עמלם – הא’ חיים אורמיאן ששימש יו”ר הוועדה עד לפטירתו, הגב’ יעל פלום שהשתתפה בכל ישיבות הוועדה עד למותה, וכן הא’ אבן-שושן ששימש בה חבר מטעם האקדמיה משנת התש”ם. חברי הוועדה ששימשו בה מתחילת פעולתה ועד הבאת המילון לדפוס הם הגב’ גינה אורתר (מן האוניברסיטה העברית) וחבר האקדמיה הא’ אמציה פורת. מזכירת הוועדה הייתה הגב’ שושנה בהט.

חברים נוספים שימשו בוועדה במשך השנים, מי לתקופה ארוכה ומי לתקופה קצרה: הא’ צ’ גרינבאום, א’ מינקביץ, ז’ סרדי, מ’ קובובי, א’ קוריאט, והגב’ מ’ בר-הלל, ר’ לנדאו, ע’ ניניו, ומטעם האקדמיה הא’ ש’ אברמסון, ע’ אורנן, ח’ קלעי ומ’ שלי.

לאחר אישור המונחים במליאת האקדמיה בישיבה קנט-קס ביום כ’ בטבת התשמ”ג (5 בינואר 1983) יצאה מהדורה ארעית של רשימת המונחים בשנת התשמ”ו. בינתיים נתברר שהרשימה טעונה תיקון, שינוי, השמטה ותוספת. להשלמת המילון ולהתאמתו לצורכי זמננו הצטרפו לוועדה הגב’ חגית בנזימן (מן האויברסיטה העברית) וחברת האקדמיה הגב’ שולמית הראבן. הרשימה הסופית הוגשה לוועד המינוח ואושרה במליאת האקדמיה בישיבה רט ביום י”ז באדר התשנ”ג (10 במארס 1993).

עיקר המונחים שבמילון החדש נאספו מתוך המפתחות שבספרי הלימוד הלועזיים והעבריים לפסיכולוגיה שנועדו לשימוש הסטודנטים. בהגדרתם נעזרה הוועדה בלקסיקונים הלועזיים לפסיכולוגיה ובכללם: English-English: A comprehensive Dictionary of Psychological and Psychoanalytical terms וכן Piaget: Dictionary of Terms.

המילון נדון פרקים-פרקים לפי ענייניהם: למידה, זכירה ודמיון; תפיסה ותחושות; פסיכולוגיה התפתחותית; אישיות; פסיכולוגיה חינוכית; הניעה וריגוש; פסיכולוגיה קלינית ופסיכופתולוגיה; ייעוץ בבחירת מקצוע. מאחר שרבים מן המונחים נמצאו מתאימים לפרקים אחדים, הוסכם שבמילון יינתנו המונחים מקובצים יחד לפי סדר האל”ף-בי”ת.

האקדמיה ללשון העברית מודה לכל מי שתרם להכנת המילון ולהבאתו לידי גמר.

מחבר/ת: ארתור ר סיבר  שנת הוצאה:  1992 (ישראל )

כתב אישום – ליקוי למידה, נשירה ועבריינות
במשך שלוש שנים חקרו ד"ר עמלה עינת, מומחית לליקויי למידה, ובנה, ד"ר תומר עינת, קרימינולוג, את הקשר האפשרי בין ליקויי למידה ועבריינות. מסקנותיהם המובאות בספר זה מתבססות על מפגש בלתי אמצעי עם עשרות אסירים בשבעה בתי כלא, כולם ילידי הארץ, שעברית היא שפת האם שלהם, וכולם חניכי חוק חינוך חובה. זהו מחקר המתבסס על מבדקים דיאגנוסיים וראיונות עומק, והוא ראשון מסוגו בארץ, ובין הראשונים בעולם.

 

מחבר/ת: עמלה עינת תומר עינת  שנת הוצאה:  2006 (ישראל )

גשטאלט-תראפיית התבנית
גשטאלט תראפיית התבנית מלה במילה פרדריס פרלס הוצאת זמורה "אני בשלי ואתה בשלך.איני קיים בעולם הזה כדי לחיות לפי ציפיותך שלך, ואתה אינך קיים בעולם הזה כדי לחיות לפי ציפיותי שלי. אתה אתה ואני אני. ואם במקרה, אנו מוצאים זה את זה, יופי. אם לא, דבר לא יעזור." אלה הם דבריו של ד"ר לרפואה ולפסיכולוגיה פרדריק פרלס, שתורת ה'גשטאלט' שלו הנקרא בעברית תרפיית התבנית זכתה למעריצים רבים ונלהבים וגם למתנגדים חריפים. פרדריק פרלס, יהודי, יליד גרמניה, חניך האסכולה הוינאית בתורת הנפש, מרד ברבותיו ובשיטותיהם ויצר שיטת ריפוי חדשה, המורכבת מטיפול אישי וקבוצתי גם יחד. שיטה זו נועדה, לגדל ולפתח את האישיות ואת הפוטנציאל האנושי הטמון בכל אדם. " שיטת הגשטאלט טובה יותר אך אין היא בבחינת קיצור דרך מעשה קסמים. אניך חייב להיות שרוע על הספה במשך עשרים או שלושים שנה, אבל עליך להשקיע בכך את עצמך. זה דורש זמן לגדול" פרדריק פרלס. חלקו העיקרי של הספר מוקדש לשיחותיו של פרדריק פרלס וחבר עובדיו עם האנשים שבהם טיפל ואשר התקיימו במכון הנודע 'אסאלן' שהקים פרדריק פרלס על חוף האוייקנוס השקט בקליפורניה. ד"ר פרדריק פרלס נחשב לעילוי ולמחדש בתחום הפסיכולוגיה ההומניסטית. 280 עמודים

 

מחבר/ת: פרדיק ס. פרלס שנת הוצאה:  1978 (ישראל )

פסיכופתלוגיה – גישה קוגניטיבית
פסיכופתולוגיה גישה קוגניטיבית מאת צבי גיורא 185 עמודים הספר דן בשאלות יסוד בנושאי הנוירוזות, הסכיזופרניה, הפסיכופתיה ותיאורית החלומות. הפרקים של הנוירוזות וחלומות בוחנים בדרך ביקורתית את עיקרי תורת ההתנהגות של פרויד. הפרקים של סכיזופרניה ופסיכופתיה מציעים דרך חדשה להבנת הפרעות ההתנהגות אלו ולטיפול בהם. אחד ממאמרי הביקורות כל הספר ראתה במחקרו של פרופסור צבי גיורא " את התועלת בנסיון לנסח מחדש את עיקרי הפסיכופתולוגיה בשיטה שונה מזו שהורגלנו לה: ספר זה מהווה את ראשית הדרך בכיוון זה."

 

מחבר/ת: צבי גיורא שנת הוצאה:  1975 (ישראל )

פחדים של ילדים
פחדים וחרדות הם תגובות טבעיות והכרחיות, המלוות את תהליך התפתחותו של כל ילד. אחד מכל עשרה ילדים סובל במהלך התפתחותו מחרדות קשות. בסביבה תומכת ובטוחה יכולים ילדים ומתבגרים להתמודד עם הפחד ולהפוך אותו למקור עוצמה, שיסייע להם בתקופות של קושי ומשבר. חיים עומר ואלי ליבוביץ מציעים להורים ולמטפלים כלים שיאפשרו להם לתמוך במקום לגונן. הס

מחבר/ת: חיים עומר אלי ליבוביץ שנת הוצאה:  2007 (ישראל )

המוח הגמיש

מי מאיתנו לא היה רוצה להעלות את מנת המשכל שלו, או לשפר את כושר הזיכרון שלו?
המוח הגמיש מציע לנו להסתכל על מוחנו, באופן שונה מזה שהורגלנו בו, כעל איבר דינמי שמסוגל להשתנות. בספר מובא מבחר סיפורים מחזית חקר המוח, המערערים על התפיסה המסורתית שלפיה מוח האדם אינו ניתן לשינוי. המחבר מספר על אנשים שמוחם הצליח "לתקן" את עצמו – ללמוד לראות למרות עיוורון, לתקן ליקויי למידה, להעלות רמת משכל, להתגבר על כאבי פנטום, לטפל בהפרעות אובססיביות.
נורמן דוידג', פסיכיאטר וכתב מדעי עטור פרסים, סוקר מחקרים המוכיחים כי לחשיבה חיובית יש כוח לשנות את גופנו ואת חיינו. הוא מתאר כיצד חלקים של המוח "לומדים" למלא את מקומם של חלקים שנפגעו ובוחן את האופן שבו התרבות מעצבת את המוח. הוא מציג באור חדש ומפתיע את היכולת האנושית להשתנות ואת הקשר המסקרן בין גוף לנפש.

נורמן דוידג' הוא פסיכיאטר, פסיכואנליטיקן, חוקר ומשורר. מרצה באוניברסיטת קולומביה ובחוג לפסיכיאטריה באוניברסיטת טורונטו.

– אוליבר זקס על המוח הגמיש
"עד לפני כמה עשרות שנים הניחו המדענים שרוב הנזקים הנגרמים מפגיעה מוחית אינם ניתנים לתיקון. ד"ר דוידג', פסיכיאטר וחוקר נודע, נדהם מהמהפך שראה בקרב מטופליו שלו, שעמד בסתירה גמורה להשקפה זו. ספרו הוא תיאור מופלא ואופטימי של יכולת ההסתגלות האינסופית של מוח האדם."

מחבר/ת: נורמן דוידג' שנת הוצאה:  2009 (ישראל )

התעללות מינית בילדים
הספר התעללות מינית בילדים: תיאוריה ודרכי טיפול יסייע רבות לכל אותם אנשי מקצוע הנאלצים להתמודד עם הנושאים המורכבים הקשורים להתעללות המינית בילדים, וכל אדם המעורב, או העשוי להיות מעורב בהיבט כלשהו של הבעיה, צריך לקרוא ספר זה. זוהי רכישה כדאית ביותר". The Lancet "מדריך מצויין הצריך להימצא על מדפו של כל איש מקצוע המתמודד עם מקרים של התעללות מינית בילדים!" The Police Journal מדריד יחודי זה מעניק עצות נגישות ביותר לבעיות מעשיות ספציפיות, ומספק הבנה חדשה בנוגע לבעיות ולקונפליקטים הרב-מקצועיים שנושא זה מעורר. התעללות מינית בילדים מהווה שדה-מוקשים עבור כל העוסקים בה. זוהי בעיה רב-מקצועית אמיתית, הדורשת שיתוף פעולה הדוק ממספר רב של אנשי מקצוע בעלי מיומנויות שונות, מהמומחים לטיפול הקליני ועד למשטרה ולמערכת המשפט. המדריך שכתב טילמאן פרניס מעניק עזרה והדרכה מעשיות לכל אחת מהקבוצות המקצועיות הללו, ובו בזמן מסב את תשומת ליבו למעורבותם של אנשי מקצוע אחרים ולהשפעה שיש לפעולותיהן שלהן על עבודתם של האחרים. על המחבר טילמאן פרניס הוא פרופסור לפסיכיאטריה של ילדים ומתבגרים באוניברסיטת מינסטר שבגרמניה. בעבר שימש כפסיכיאטר יועץ לילדים ולמשפחות במרפאת טאביסטוק שבלונדון. הוא בעל ניסיון רב בטיפול בהתעללות מינית בילדים, והיה אחד ממייסדיו של הפרוייקט האירופאי המשולב עבור ילדים שנפלו קורבן להתעללות מינית, תחילה באמסטרדם, ולאחר מכן בבית החולים לילדים, Great Ormond Street שבלונדון. הוא מחברן של שתי תוכניות טלוויזיה של ה-BBC בנושא גילוי עריות והתעללות פיזית.

מחבר/ת: טילמאן פרניס שנת הוצאה:  1995 (ישראל )

תרפיה קוגניטיבית עקרונות והדגמות

האם תרפיה קוגנטיבית מתאימה למטופליך?
כיצד היא יכולה להפחית את סכנת הישנות ההפרעה?

ספר זה מכיל דוגמאות לדרך בה תרפיסטים קוגנטיביים, העובדים בסביבות מגוונות עם קבוצות של מטופלים מבוגרים, יישמו בעבודתם את המודל הקוגנטיבי.
לתרפיה הקוגנטיבית יישום רחב הרבה יותר מן התחום המסורתי של דיכאון; המחברים מדגימים את הדרך בה הם עובדים, תוך שימוש נרחב בדוגמאות מתוך מקרים שטופלו על ידם. הקוראים ישמעו את קולם של המטופלים ויזדהו, הן עם המטופל והן עם התרפיסט, המבקשים לכונן מערכת יחסים המבוססת על שיתוף פעולה. התחומים הנידונים נעים החל משימוש בסמים והפרעות באכילה ועד להתנהגות אובססיבית.
כל תרפיסט, מנוסה ככל שיהיה, ילמד מן ה"הקשבה" למקרים המוצגים כאן, ולסטודנטים תביא קריאת הספר תועלת רבה.

העורכים
גאן סקוט, המחלקה האוניברסיטאית הפסיכיאטרית בבית חולים רויאל ויקטוריה, ניוקסל, טיין.
ג. מרק ג. וויליאמס המחלקה לפסיכולוגיה שימושית בקיימברידג.
אהרון ט. בק המרכז לתרפיה קוגנטיבית בפילדלפיה.

מחבר/ת: עיין לעיל עורכים שנת הוצאה:  1995 (ישראל )

אינטליגנציה רגשית

האם IQ הוא גזרה משמים? בוודאי לא במידה הנראית לנו. ספרו המקסים והמנומק של דניאל גולמן מעלה את הטענה שאנו רואים את האינטליגנציה האנושית במבט צר בהרבה מן הנחוץ והנאות, תוך כדי התעלמות מיכולות חיוניות מאין כמותן להצלחתנו בחיים.

בהסתמך על טלטלות חדשניות בחקר המוח וההתנהגות, מראה לנו גולמן גורמים פעילים התורמים לכך שאנשים בעלי IQ גבוה נכשלים בחיי היום-יום ואילו בעלי IQ נמוך בהרבה עושים חיל. הגורמים האלה מצטרפים יחדיו לדרך חדשה של תבונה – זו שגולמן קורא לה "אינטליגנציה רגשית". במושג הזה נכללות מודעות עצמית ושליטה בדחפים , התמדה, דבקות במשימה עד כדי קנאות, מוטיבציה עצמית, אמפתיה וכשירות חברתית. אלו הן הסגולות המיוחדות לאנשים מצטיינים בחיים הממשיים: אלה שהיחסים האינטימיים שלהם פורחים, שנחשבים לכוכבים במקום עבודתם. הן גם סימני-ההיכר המובהקים של אופי ומשמעת עצמית ושל יכולות בסיסיות שבלעדיהן לא תוכל החברה שלנו לשגשג.

כפי שגולמן מוכיח בבירור, העלויות האישיות של גרעונות באינטליגנציה רגשית יכולות להשתרע מבעיות בחיי הנישואין ובהורות ועד לקשיים בבריאות הגוף. (מחקרים חדשים מלמדים כי מצבים כרוניים של כעס וחרדה מסוכנים לבריאות לא פחות מעישון בשרשרת). חסר באינטליגנציה רגשית יכול לחבל באינטלקט ולהרוס קריירות. אפשר שהמעמסה הכבדה ביותר מוטלת על ילדים: רשימת הסיכונים שלהם כוללת דיכאון, הפרעות אכילה, הריונות לא רצויים, תוקפנות ופשיעה.

אבל יש גם חדשות טובות, בסימן של תקווה. האינטליגנציה הרגשית אינה מקובעת ברגע הלידה. הטיעון של גולמן בעניין זה מבוסס על סינתזה מקורית מאוד של מחקר המצוי בעיצומו, ובכלל זה על הארות חדשות של הארכיטקטורה המוחית המצויה ביסוד הרגש והתבונה. הוא מראה במדויק איך אפשר לטפח ולחזק את האינטליגנציה הרגשית של כולנו. ומכיוון שהלקחים הרגשיים שילד לומד, תורמים לעיצוב של מעגלי המוח, נקל לגולמן לספק הנחיה מפורטת לשימוש הטוב ביותר שהורים ובתי-ספר יכולים לעשות בחלון ההזדמנויות הזה של הילדות.

בשורתו של הספר מאיר-העיניים הזה, הבשורה שכולנו מצווים להחדיר לתודעתנו, היא: אמות המידה האמיתיות של החברה המודרנית צריכות להתייחס בראש ובראשונה לאינטליגנציה רגשית. דניאל גולמן מציע ראייה חדשה של מצוינות ותוכנית לימודים חדשה וחיונית לקראת החיים, כזו שכוחה עמה לשנות את העתיד למעננו ולמען ילדינו.

מחבר/ת: ד"ר דניאל גולמן שנת הוצאה:  1995 (ישראל )

ספר התשובות להפרעת קשב (ADHD)
מיליוני בוגרים וילדים גילו כי הסיבה לכך שהם אינם מאורגנים, שאינם מסוגלים לחדול מלדחות למחר את שיש לעשותו היום, לשבת בשקט, להקדיש תשומת לב, ולסיים את מה שהם התחילו לעשות, אינה היעדר משמעת עצמית, אלא מוגבלות נירולוגית גנטית – הפרעת קשב, או כפי שנהוג לכנותה בלועזית – A. D. D.. אבחון מדויק וטיפול מתאים שינו את חייהם של אלה אשר הפרעת הקשב גרמה להם לבעיות מתמידות בבית הספר, בעבודה ובמערכות יחסים.ספר התשובות להפרעות קשב, שנכתב ע"י מחברי רב המכר "מריטת עצבים – הפרעת קשב", מספק מידע הכרחי ומהותי לכל המתעניינים בהפרעת קשב. בספר זה, ד"ר האלוול וד"ר רייטי עונים לשאלות הנפוצות ביותר על אודות הפרעת הקשב, שנשאלו ע"י מספר רב של מאזינים. התוצאה היא מדריך שימושי בנושא הפרעת קשב המוצג בתבנית של שאלות ותשובות, המתאים לקורא הלוקה בהפרעת קשב.ד"א אדוארד מ. האלוול – בעל קליניקה פרטית לטיפול פסיכיאטרי בבוגרים ובילדים, מרצה לפסיכיאטרייה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת הארוורד.ד"ר ג'ון ג'. רייטי – פרופ' לפסיכיאטרייה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת הארוורד, ובעל קליניקה פרטית.

מחבר/ת: ד"ר אדוארד מ. האלוול וד"ר  ג' ג. רייטי שנת הוצאה:  2001 (ישראל )

אינטליגנציה רגשית להורים

האם קרה לכם, כהורים, שהתייחסתם לילדיכם כפי שלא הייתם מסכימים שאחרים יתייחסו להם? מחברי הספר אינטליגנציה רגשית להורים מציעים את כלל הזהב: נהג עם ילדיך כפי שהיית רוצה שאחרים ינהגו עמם, וחשוב מכל, הם מראים לנו כיצד ליישם את הכלל ולחיות על פיו. הספר אינטליגנציה רגשית להורים, מבוסס על מחקר מקיף, נסיון אישי וניתוח אירועים. הוא מעמיק את תפישת ההורות המסורתית ומביא בחשבון את התפקיד המשמעותי שיש לרגשות – גם של ההורים וגם של הילדים בהתפתחות הנפשית. בעזרת ספר זה, הורים יוכלו ללמוד כיצד ליצור בינם ובין ילדיהם תקשורת בונה שתעניק סיפוק רב לכל הצדדים, וכיצד לעזור להם לנווט את דרכם בתוך הסבך המורכב של מצבים חברתיים. המחברים משתמשים בחמשת העקרונות הבסיסיים שהותוו ברב המכר אינטליגנציה רגשית, מאת דניאל גולמן (הוצאת מטר), ומסבירים כיצד ניתן ליישמם להורות מוצלחת. למטרה זו, הספר מציע עצות, סיפורים, שיחות, פעילויות, וגם פרק יישומי שמלמד הורים כיצד להשתמש ברגשותיהם בצורה המועילה ביותר, תוך כדי התמקדות באירועים יומיומיים כמו יריבות בין אחים, מריבות עם חברים, מצבים שונים בבית הספר והתמודדות עם לחץ חברתי. על פי הנסיון הרב של הסופרים, ילדים מגיבים במהירות לאסטרטגיות כאלה: הביטחון העצמי שלהם מתחזק, הסקרנות שלהם מתעוררת, והם לומדים להתעקש על עצמאותם תוך כדי שהם מפתחים את יכולתם לקבל החלטות אחראיות. פרופ` מוריס ג` אליאס מלמד פסיכולוגיה באוניברסיטת רוטגרס ופרסם מאמרים מקצועיים רבים. הוא מומחה מוכר בארצות הברית ובישראל לפסיכולוגיה של ילדים, ליחסי הורים וילדים ולפתרון בעיות במשפחה. ד"ר סטיבן א` טוביאס הוא מנהל המרכז להתפתחות הילד והמשפחה בניו-ג`רסי. הוא מומחה להתפתחות הילד, למיומנויות חברתיות, ולהפרעות התפתחותיות. הוא משמש יועץ לבתי ספר, ומנהל סדנאות להורים. ד"ר בריאן ס` פרידלנדר משמש כפסיכולוג בבתי ספר בניו ג`רסי. הקורסים האינטראקטיביים שהוא פיתח בתחומים של מיומנויות חברתיות ופתרון קונפליקטים כבר עזרו לסטודנטים ומחנכים רבים.

מחבר/ת: פרופסור מוריס ג אליאס ד"ר סטיבן א טוביאס ד"ר בריאן ס פרידלנדר שנת הוצאה:  2004 (ישראל )

פסיכולוגיה בחינוך

פסיכולוגיה בחינוך במאה ה-21 הוא ספר תיאורטי ויישומי פרי עטם של אב ובתו. זוהי המהדורה השלישית והמעודכנת של הספר המוערך "פסיכולוגיה בחינוך", שראה אור לפני כשלושים שנים.

הספר מיועד למורים, לפסיכולוגים, ליועצים, להורים וגם ילדי תיכון הרוצים לדעת על למידה יעילה.

הנושאים העיקריים שבהם דן הספר הם: הנעה ללימודים, תהליכי למידה וגורמים רגשיים, חברתיים וקוגנטיביים התורמים ללמידה מחד גיסא, והמעכבים למידה מאידך גיסא. בנוסף לכך בוחן הספר את תפקידי בית הספר , שיטות הוראה, היבטיו השונים של השימוש במחשב בחינוך וההשלכות של כל אלה על הלמידה.המהדורה הנוכחית היא מהדורה שלישית מעודכנת של הספר. נוספו בה הידע העדכני ביותר שהצטבר עד כה מהמחקרים בפסיכולוגיה ובחינוך.

מחבר/ת: אבנר זיו שנת הוצאה:  1981 (ישראל )

שיפור הזכרון
ז'אקלין דיינין שיפור הזיכרון מבחר שיטות לשיפור הזיכרון זיכרון גרוע מהווה חיסרון ומגבלה רצינית בכל תחומי החיים. אדם שזהו חסרונו, ייחשב מפוזר ובלתי-אמין על ידי עמיתיו לעבודה וחבריו כאחד. אולם היכולת לזכור עובדות ונתונים ולהיזכר בהם איננה , בה ניחנו יחידי סגולה. כל אדם יכול ללמוד כושר זה – ובקלות רבה, יחסית. בעיות זיכרון עלולות להיגרם מסיבות שונות כמו: חוסר ריכוז, חוסר עניין, או הסחות הנגרמות כתוצאה מרעשים או דאגות אישיות. בספר זה מציעה המחברת שיטות, שבעזרתן תוכל להתגבר על מכשלות אלה ולשפר את זיכרונך. היא מסבירה מערכות ושיטות פשוטות, המסייעות לזיכרון, כגון: "שיטת החוליות" ו"מילות תלי", ומפרטת כיצד ניתן להשתמש בהן. שיטות אלה תסייענה לך לשפר את זיכרונך עד לבלי הכר. לאחר שתקרא ספר זה ותיישם את שיטותיו, שוב לא תשכח מועדי פגישות חשובות או שמות אנשים שאתה פוגש. המחברת טוענת, שאף אדם לא נולד עם זיכרון גרוע. כל אחד יכול להשתפר בתחום זה, בעזרת התמדה ורצון נחוש ליעל את זיכרונו.

 

מחבר/ת: ז'אקלין דיינין שנת הוצאה:  1981 (ישראל )

סערת נפש
(המכללה לא נושאת האחריות התוכן לקריאה בספר זה ומאחריותנו להודיע כי אינו מותאם למגזר החרדי) 
בתו של טייס קרב שנהרג מגיעה לטיפול פסיכולוגי ערב חתונתה.
היא חוששת שתאבד את התשוקה לבעלה.
חלום שחלמה הוא הרמז היחיד לפתרון.
היא פונה לטיפול פסיכולוגי, אך מתקשה לחשוף בו את נפשה.
מנתח לב עלול לאבד את הקריירה שלו בגלל סיוטים שמקורם במלחמת לבנון. מנהלת מצליחה שיש לה הכול מעוניינת לקבל תרופה שתסייע לה להיות מאושרת.
אלה ואחרים הם גיבורי ספרו של ד"ר יורם יובל, סערת נפש, המעניק לקוראים מבט אל מאחורי הקלעים של הטיפול הפסיכולוגי ואל היחסים הנרקמים בין מטפל למטופל.
בסגנון בהיר, בכנות ובכוח התבוננות של סופר, נע יובל בהצלחה בין שני מישורים:
האחד – רובד סיפורי מרתק המתאר את עולמם הפנימי של המטופלים ושל יובל עצמו, המטפל בהם;
האחר – רובד עיוני הפורש לפני הקורא, בשפה מובנת וברורה, את הישגי השנים האחרונות בפסיכולוגיה, בפסיכיאטריה ובמדעי המוח, ואת כלי הטיפול החדשים שבעזרתם ניתן להקל על סבלם של בני האדם.
דרך המשברים של גיבורי סערת נפש יוכלו הקוראים לזהות גם את החרדות הקיומיות של עצמם ושל הקרובים אליהם, ולהתוודע אל מגוון אפשרויות הטיפול הקיימות כיום.

 

מחבר/ת: ד"ר יורם יובל שנת הוצאה:  2001 (ישראל )

חיים לאחר אובדן

 מדריך אישי להחלמה רגשית מאובדן משמעותי – בין אם הוא נגרם כתוצאה ממוות, גירושין, פרישה מעבודה, פיטורין, שינוי מקום מגורים, ניתוח והסרת איבר מגופך או כל אובדן אחר. הספר נועד לעזור לקורא: * להתמודד עם הרגשות העזים המתלווים לאובדן ומציפים אותו. * להביע את רגשותיו הקשים ולתעל אותם לארגון חייו מחדש. * ללמד את הקורא טכניקות מעשיות לעבור דרך האבל, לכיוון של צמיחה אישית ומתן משמעות חדשה לחייו. הספר כתוב בשפה ידידותית וברגישות המתאימה לזמנים הקשים העוברים על האדם האבל. "חיים לאחר אובדן משמש כמפת דרכים וכמדריך – מסע לאנשים אבלים. הספר כתוב ברגישות מתאימה, שנועדה להרגיע את הקורא ולהבטיח לו שאינו נמצא לבד. הספר מספק לאדם האבל דרכים מעשיות המעודדות אותו ליטול מחדש את האחריות על חייו ולהתחיל בתהליך של החלמה מהאבל". ד"ר לורנס לינקולן מרכז"אליזבט קובלר – רוס" ארה"ב הייתה לי הזכות ללוות הורים שכולים בקבוצות לתמיכה עצמית. ההורים תיארו את יתרון המפגשים ביכולת "לדבר בגובה העיניים" עם אנשים במצבם. זאת עושה המחבר לאורך כל הספר: הוא מחבק אך לא נמרח. הוא רגיש ומבין אך מאתגר ולא משלים עם שקיעה באבדון. הספר הוא תמונת האדם ויש בשניהם שילוב טוב ומיטיב של רכות ותקיפות. ד"ר אורי ורניק פסיכולוג קליני בוב דייטס הוא פסיכולוג קליני בעל ניסיון של 25 שנה המתמחה משנת 1982 בטיפול באנשים אבלים. מרבה להרצות בנושא ועוזר לאנשים לעזור לעצמם דרך אובדני החיים והאבל המתלווה אליהם.

מחבר/ת: בוב דייטס שנת הוצאה:  2001 (ישראל )

חיים לאחר אובדן

319 עמודים. ד"ר פיל, הוא ד"ר פיליפ ק. מק´גרו, המוכר לקהל הישראלי מתכניתו "ד"ר פיל" בערוץ 3, מבקש בספרו רב המכר החדש לסייע בידי הקורא לחשוף את העצמי האותנטי שלו. העצמי האותנטי הוא מקור ההשראה, הכוח והחיוניות. ד"ר פיל מציע לקוראים אתגר – יציאה למסע חשוב באין כמוהו, המסע למעמקי הלב, ואף מתווה בפניהם את המסלול. במסע זה נוכל ללמוד לפתוח את דלתות לבנו, להכיר בכוחותינו ולהעז לממש את עצמנו ולפסל לנו דרך משלנו. כל המשתתף במסע זה יזכה בגמול שיצדיק את מאמציו. הוא ילמד להכיר בחולשותיו, בניסיונותיו לרצות אחרים, בחששו מפני ביקורת, בנקיפות המצפון ובפחד לעמוד ברשות עצמו ולחיות חיים שתמיד השתוקק לחיות – חיים מלאים ועשירים. ד"ר פיל חושף את הכוחות הגנוזים בנו, את היכולת לנצל במלואן הזדמנויות שביינו עלולים להחמיץ, לבחור את הבחירות הנכונות, להתגבר על הפחדים, להגשים את חלומותינו ולמצות את כישורינו. הדרך שהוא מציע היא דרך של הגשמה עצמית, איזון ושלמות, ובזכותה לא ניאלץ להשלים עם חיים שאינם משביעים את רצוננו וכך לא נרגיש עוד כקרבן של הנסיבות. זהו ספר חדשני וקל ליישום שעמד בראש רשימת רבי המכר בארה"ב, נחל הצלחה רבה וזכה לשבחי הביקורת. הוא תורגם לשפות רבות ושינה את חייהם של מיליוני אנשים. כל המשתתף במסע זה יזכה בגמול שיצדיק את מאמציו. הוא ילמד להכיר בחולשותיו, בניסיונותיו לרצות אחרים, בחששו מפני ביקורת, בנקיפות המצפון ובפחד לעמוד ברשות עצמו ולחיות חיים שתמיד השתוקק לחיות – חיים מלאים ועשירים. ד"ר פיל חושף את הכוחות הגנוזים בנו, את היכולת לנצל במלואן הזדמנויות שביינו עלולים להחמיץ, לבחור את הבחירות הנכונות, להתגבר על הפחדים, להגשים את חלומותינו ולמצות את כישורינו. הדרך שהוא מציע היא דרך של הגשמה עצמית, איזון ושלמות, ובזכותה לא ניאלץ להשלים עם חיים שאינם משביעים את רצוננו וכך לא נרגיש עוד כקרבן של הנסיבות. זהו ספר חדשני וקל ליישום שעמד בראש רשימת רבי המכר בארה"ב, נחל הצלחה רבה וזכה לשבחי הביקורת. הוא תורגם לשפות רבות ושינה את חייהם של מיליוני אנשים.

מחבר/ת: ד"ר פיל, הוא ד"ר פיליפ ק. מק´גרו, המוכר שנת הוצאה:  2004 (ישראל )

ללמוד אפשר בכל מקום. במכללת ינון איבגי עושים את הכל כדי שתיישמו את החומר הנלמד עם מעקב ויחס אישי מתחילת הלימודים למשך כל שנות הקריירה נלווה אותך בהצלחה שלך.

מיטב המרצים שיעשו הכל כדי שתתמקצעו ותצליחו במקצוע אחרי הלימודים.

מכללת ינון איבגי

פשוט להשאיר פרטים

לייעוץ או הכוונה
השאר פרטים

02-6636855

נתניה | ירושלים | אשדוד

כן. אני רוצה לשמוע פרטים.

שלום
איך אפשר לעזור לך?
Call Now Button