fbpx

הפסיכולוגיה היא נשק?! מדברים פתוח

דיברו המון מחקרים רבים, כי 80% לפחות מאותם האנשים שפונים ללמוד על נפש האדם בכל צורה שהיא  – במכללות ואוניברסיטאות, הן בלימודיים עצמאים, והן בהתעניינות אובססיבית עוקבת אחר מאמרים מהתחום, מצורך עז לפתור אלו שהם קונפליקטים בעומק הנפש פנימה, אני רואה את זה אצל התלמידים שלי בקורסים וכ"כ זהו מחקר מפורסם מאוד, היום כבר הם אומרים לי בפה מלא, ובכן אותי כל הזמן סקרן מה המכנה המשותף בין כל אותם הקהלים צמאי הידע על הנפש, מה המניע אחרי פתרון ויישוב הקונפליקט העצמי?

מהמקום שלי (פחות אובייקטיבי) אני רואה את זה כ'נשק חם'  – מעבר לפתרון של התעלומה במעמקי נפשנו, אנו אמנם סקרנים מאוד ללמוד את צורת החשיבה של בן אנוש לעקוב אחר מעשיו, אבל יש כאן עוד כמה דברים מעבר.

ובכן

1– אנו רוצים לפתור דברים בתוכנו, זה נכון לגבי מי שרוצה להתפתח, להחכים לשנות משהו עמוק של הרגל הצריך שינוי, תכונה מעצבנת.

2 – אנשים שחווים עם אחד מהילדים איזה קושי, ואתגרים שהם חווים אותם, תת המודע שלהם מחפש פתרון בכל הכוח ובכל הזדמנות, פתרון לבעיות בזוגיות, מנסים למצוא אותם במאמרים ובכל מיני קורסים.

אגב שמתם לב לנתון מעניין? אחוז גבוה מאוד במדעי החברה בפרט, ובכלל בהרצאות ומידע להתפתחות אישית, בדרך כלל הנחשוניות אלו הנשים, הן שמבינות ונותנות צ'אנס להרצאה ולשינוי, יש שיאמרו שזה בא מן התמימות, אבל הייתי מסכים איתם אם היינו מדברים לפני המון שנים שעוד באמת האמינו בכוחם של הגברים, אבל כאן אני חייב להודות, "נשים! ניצחתן!" אני פשוט מצדיע, הכרתי נשים שהיו הולכות לסמינרים של התפתחות וכל מיני הרצאות אל אף חוסר הסכמה של הבעל (לא שאני מצדיק חלילה) ואפי' איומים כל שהם, אבל לא נכנעו, והצליחו לבסוף לשכנע גם את הבעל לעבור תהליך, זה לא סוד שגברים ברובם הם יותר סקפטיים והם 'בדיליי' קצת בנושאים החשובים של החיים, כמובן יש שיאמרו ובצדק כל דבר ויתרונותיו שלו.

תובנה נוספת שהייתי רוצה להפנות את תשומת ליבכם, היא כי בעבר נושאים אלו היו מקודשים, ואף פחות נגישים, לא היו קורסים קצרי מועד, הכל היו לימודים ארוכים ומפרכים, אבל ברוך השם עולם נפלא מנגד עיננו, הכל פתוח בעידן הזה, מקצועות חופשים, הידע רחב בכל מקום, וכולם צמאים ללמוד, אני רואה אצלי אנשים שלא הייתי מקשר את תחום העיסוק שלהם כיום למה שהם לומדים כרגע, מגיעים: טבחים, שיפוצניקים, ועוד.. וזה למה? כי הנגישו את הלימודים, יש המון סיבות מדוע זה טוב, ואנשים רואים מנגד עיניהם כי לימדו אותי חשבון ומתמטיקה, אבל לא איך להתנהג עם אשתי או ילדיי. (נושא אחר ונרחיב בו במאמר נוסף)

נחזור לענייננו:

3 – תבינו עד כמה זה נשק גדול כשאתה מבין את צורת החשיבה של העומד מולך, כמה קל להתנהל עם האישה בבית אחרי שיש לך את הידע הפרקטי על הבדלי החשיבה בין גברים לנשים, את לומדת אסטרטגיות לניהול חיים נכונים, יתרה מכך אומר לכם: כי זה מוסיף בעליית הביטחון העצמי שלכם מול חברה בקנה מידה שאתם לא מתארים, ולמה? כי בנפש שלנו כל מידע שאנו סופגים מגדיל אותנו בעיני עצמנו, וזה כפול בעוצמה כשאתם רוכשים ידע על הנפש…בוודאי אתם מסכימים איתי עכשיו.

4 – מקום של נתינה – לא מזמן שאלתי מתאמן שלי תגיד לי מה  הביא אותך ללכת ללמוד על הנפש, הוא אומר לי הייתי עוזר להרבה אנשים שומע אותם מעניק להם עצה, אז למה לא כבר לעשות את זה מקצועי יותר, ובכן זוהי טענה שנשמעת הרבה, ובצדק, כיף לראות ככה את תחושה הנתינה, אבל אומר לכם סוד? יש כמה גלגלים שם קטנים בנפש שמניעים את הנתינה הזו, וחלק מהם זה גם מתוך נשק של אדם על חברו, כי כשאתה זקוק לתמיכה שלי ולא פעם אחת, אני האיש סוד שלך, האדם חש כלפי חברו קצת 'נעלה' באופן אוטומטי, כי האחר זקוק לך, על אף כי מחר אולי אתה תהיה זקוק לשירותיו, אבל בני אדם אנחנו וכך נוהגים.

למה אני מביא בפניכם את הדברים?

א – שתהיו מודעים לעצמכם   ב – לומר ולגלות לאותם האנשים כי לא כל קורס באמת יפתור להם מה שהם צריכים צריך להיות מספיק אינטליגנט ועבודה מאוד קשה בכדי לעבוד לבד, ואגב אם אתם לא תאמינו שצריכים ללכת לאדם אחר,, אז למה אחרי שתלמדו תצפו שאנשים יבואו אליכם….

ג – שכהורים כבר מעכשיו תלמדו להקנות לילדים שלכם, ידע על מנהיגות, חברה, ותציידו אותם בארגז כלים מעשיים בכדי שתהיו רגועים שגם כשאתם לא בקרבתם ואין מי שיגן עליהם כל הזמן הם יהיו חסינים.

אני לא צריך לספר לכם עד כמה זה חשוב!

כן. אני רוצה לאתחל את חיי!

הרשמו לטיפ היומי בוואטסאפ

תכנים ותרגילים מעשיים לשיפור המוטיבציה, זוגיות, יצירת כסף, חינוך, אהבה, מתאים לאוכלוסיית ה-5% שרוצים להתפתח.
הצטרפו לרבים שכבר שינו את חייהם.

מלאו פרטים לטיפ היומי

Call Now Button
שלום
איך אפשר לעזור לך?