fbpx

חפשו לכם עבודה אחרת - עזבו את הנפש

*אם כולם היו עושים זאת לכל העוסקים כיום בבריאות הנפש בכל העולם היה צורך לחפש עיסוק אחר? מאמינים? אז תקראו!* – *חלק 4*

היום ביקרו אצלי הורים בקליניקה, כחלק מהליך אימון אישי אני מערב את ההורים הם אגב מעודכנים בכל מה שקורה, יש להם הקלטות של הפגישות וכמובן שגם את ההורים אני לא משחרר ללא שיעורי בית, הילד הגיע אלי ביישן, מופנם, לא מביע רגשות, סגור עם עצמו, היה מאוד מאתגר לתקשר איתו, גם לנסות לזהות את האמונות המגבילות שלו היה מאתגר ממש.

היה מדהים לראות איך לאט לאט, פגישה אחר פגישה הוא נפתח כמו פרח לוטוס, אני תוך כדי הפגישות מצליח לבנות תמונה מלאה, אגב אני רוצה להגיד לכם בנימה אישית, כי מטפל רגשי / מאמן אישי – בכדי לייצר תמונה מלאה אנחנו חייבים להיות ממש כמו חוקרי משטרה, אני אפי' נוהג תמיד לספר שבעברי היה לי חלום כזה לעבוד בשירותי המשטרה כחוקר. (חלומות שווא ידברו..)

בכל אופן אני שואל את ההורים אתם יודעים מדוע הזמנתי אתכם? – הם בתגובה ממש לא הבינו, לאחר שיחה של שעה וכלים מעשיים כמו שאני הכי אוהב לעשות כשההורים יושבים ורושמים כל טיפ וכל כלי בכדי לעזור לילד בתוך התהליך.

פתחתי איתם בכך שהמזל שלנו קודם כל, הוא: שמדובר בילד: וילד איזה כי זה שאנחנו באמצע לבנות דירה ועדיין אומרים חברת הבנייה שאנחנו יכולים לשנות כל מה נרצה… בשונה ממבוגר כדי לתקן הוא צריך לעבור יותר תהליך עם עצמו, ואם זה לתקן משהו עם ההורים שלו אז הנה הם עדיין סובבים אותו ויכולים לתקן את הנפש של בנם.

ובכן לאחר 50 דק' שיחה אנחנו ממש לפני סיום, ואני מספר להם כי שאלתי את הילד האם הוא חושב שההורים שלו אוהבים אותו, והוא ענה לי: אני לא יודע.

והרגשתי גם שיש לו משהו עם האבא. אגב אני חייב לציין לכם עובדה נוספת חשובה והיא: מדבר במשפחה של 12 נפשות והאמא בהיריון ה 13 בל"ע.

אז פה הם מנחיתים עליי את הפצצה מה שנקרא, ואומרים לי שקשה להם מאוד לבטא את המילים הבאות כלפי הילדים: "אני אוהב אותך" האמא היא מודעת לעצמה מבינה שקשה כך לבטא את עצמה גם כלפי ההורים שלה, אבל האבא וסליחה שאני אומר קצת הכעיס אותי, ולמה? כי הוא התחיל לספר לי כל מיני פרשנויות שונות ומשונות, מדוע הוא לא מוכן לעשות שימוש במילה הזאת של 'אהבה'

טוב, אמרתי לו אבא יקר אנחנו לפני סיום, יקח לי קצת זמן לשכנע אותך ולהוציא לך את האמונות המגבילות לך של 50 שנה. אבל דבר אחד אני יכול להבטיח לך: כי אם אני הייתי הילד שלך לא הייתי מאמין לך שאתה אוהב אותי כשאתה מפחד להגיד לי את זה…

יותר מכך אתה רוצה לשמוע? הוא עונה לי כן! –

אני גם בטוח שהם באמת מרגישים את זה כי בסוף מה שאתה חושב הם מרגישים, ואם אתה מרגיש שאתה מאוכזב מהם הם מרגישים אותך גם בלי מילים במיוחד ילדים – הם פוליגרף אנושי.

אז הורים יקרים כמה פעמים אתם אומרים לילדים שלכם "אני אוהב אותך!"   -?

איך אתם עושים כדי שירגישו שזה אמיתי?

*ואגב*

אם גם אתם מתקשים לדבר על רגשות בבית. להביע חיבה ואהבה לילדים ולא רק לשמור אותם בלב?

צרו איתי קשר וננסה ביחד להוציא את המיטב שלכם

אני אוהב אתכם..

ינון איבגי

054-2044915

כן. אני רוצה לאתחל את חיי!

הרשמו לטיפ היומי בוואטסאפ

תכנים ותרגילים מעשיים לשיפור המוטיבציה, זוגיות, יצירת כסף, חינוך, אהבה, מתאים לאוכלוסיית ה-5% שרוצים להתפתח.
הצטרפו לרבים שכבר שינו את חייהם.

מלאו פרטים לטיפ היומי

Call Now Button
שלום
איך אפשר לעזור לך?